• WARS I SAWA GRAJĄ W SZACHY

Celem programu WARS I SAWA grają w szachy jest:

1. Rozwój samodzielnego myślenia i kreatywności uczniów oraz motywacji do samodzielnej pracy;

2 .Rozwój wyobraźni przestrzennej i pamięci wzrokowej, strategicznego myślenia;

3. Zwiększenie umiejętności matematycznych wychowanków, szczególnie w zakresie logiki, orientacji przestrzennej, myślenia analitycznego, rozwiązywania problemów oraz pomoc w kształtowaniu ważnych cech osobowości takich jak: odpowiedzialność, koncentracja, intuicja;

4. Stymulowanie rozwoju emocjonalnego i intelektualnego poprzez: rozwój zainteresowań, twórczą aktywność, rozwijanie pamięci i uwagi, rozwój myślenia logiczno -wyobrażeniowego, rozwój pozytywnych sfer osobowości, zdrowej rywalizacji.

Zajęcia koła szachowego mają na celu zapewnienie wszechstronnego rozwoju intelektualnego uczniów,  wspomagają jedną z najważniejszych percepcji, jakie posiada człowiek - umiejętność rozwoju myślenia.  Są pomocne w przyswajaniu programu szkolnego oraz rozwoju twórczego myślenia uczniów.

Koordynator: Anna Siedlec