• zaWODY dla Afryki

Projekt edukacyjny UNICEF – „zaWODY dla AFRYKI

Celem projektu było:

• Przekazanie uczniom wiedzy na temat znaczenia wody w życiu człowieka,
          • Uświadomienie dzieciom i młodzieży, iż są regiony świata, gdzie dostęp do wody jest ograniczony,
          • Kształtowanie wśród młodego pokolenia postaw proekologicznych związanych z oszczędzaniem wody.

• Ważnym elementem projektu był konkurs na stworzenie Kodeksu Oszczędzania Wody.

Nasza Szkoła wzięla udział w projekcie  UNICEF "zaWODY dla Afryki". Celem projektu było uświadomienie  uczniom problemu z dostępem do wody pitnej na świecie i znaczenia wody dla organizmu człowieka.

Został przeprowadzony szereg zajęć z uczniami, zarówno w pracowni multimedialnej, jak i w Bibliotece Szkolnej. Celem zajęć było zwrócenie uwagi na brak dostępu do wody pitnej, na choroby spowodowane brakiem wody oraz pokazanie w jaki sposób można oszczędzać wodę, która jest niezmiernie ważna w naszym codziennym życiu. Podczas zajęć uczniowie obejrzeli filmy, na których zobaczyli jak wygląda życie ludzi, którzy każdego dnia muszą pokonać długą drogę (wiele kilometrów), by przynieść wodę dla swojej rodziny.

Zwieńczeniem projektu było stworzenie i napisanie przez uczniów KODEKSU OSZCZĘDZANIA WODY, który został wysłany na konkurs Unicef.

Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów, a także nauczycieli.

Koordynatorem projektu i konkursu  była pani mgr Dorota Guba