• 22 kwietnia - Dzień Ziemi

          • 22 kwietnia w naszej szkole będziemy wspólnie obchodzić Dzień Ziemi. Zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli  do ubrania się w tym dniu na zielono - mile widziane akcenty roślinne, a dla odważnych liście na głowie - mogą być też wianki, bukiety.  

            Zapraszamy do:

            Uczniowie klas IV – VIII

            - obejrzenia wystawy projektów koszulek z ekologicznym logo oraz prac ze szkolnego konkursu z okazji Dni Wody,  

            - wzięcia czynnego udziału w panelach dyskusyjnych dotyczących ekologii na lekcjach wychowawczych oraz innych przedmiotach,

            Uczniowie klas I – III

            - wykonania  plakatów o tematyce - Co dobrego możesz zrobić dla planety?

            Z okazji Dnia Ziemi przedstawiciele Małego i Dużego Samorządu Uczniowskiego posadzą wspólnie drzewa na terenie wokół szkoły.

            Hasło tegorocznej edycji brzmi ,,Zainwestuj w Naszą Planetę”.  W myśl zasady „ Myśl globalnie – działaj lokalnie” zapraszamy do zrealizowania choć jednego z 12 kroków  dla naszej Planety:

            - Dzień bez samochodu.

            - Segreguj śmieci.

            - Kupuj do własnego pojemnika.

            - Idź na zakupy z własną torbą.

            - Kupuj świadomie.

            - Naprawiaj zamiast wyrzucać.

            - Zastąp chemiczne środki własnoręcznie przygotowanymi produktami.

            - Nie marnuj i nie wyrzucaj jedzenia.

            - Kupuj produkty od lokalnych dostawców i jedz sezonowo.

            - Ogranicz spożycie mięsa.

            - Pij wodę z kranu.

            - Szukaj wielorazowych zamienników.

            Organizatorzy:

            Nauczyciele biologii,  Mały i Duży Samorząd Uczniowski

          • 19 kwietnia - Rocznica Wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim

          • 20 i 21 kwietnia społeczność szkolna wzięła udział w jubileuszowej akcji społeczno - edukacyjnej „Żonkile” zorganizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Szkolne korytarze zapełniły się uczniami, nauczycielami i pracownikami szkoły, którzy do swoich ubrań przypięli papierowe żonkile – symbol Powstania w Getcie Warszawskim. W holu głównym szkoły uczniowie mogli zapoznać się z najważniejszymi informacjami o powstaniu. Zarówno w klasach młodszych, jak i starszych zaplanowano przeprowadzenie zajęć edukacyjnych dostosowanych do wieku uczestników. Tematem przewodnim tegorocznej akcji była miłość.

            Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia - galeria.

            #ŁączyNasPamięć #AkcjaŻonkile

          • Sukces naszego ucznia - tytuł laureata konkursu historycznego

          • Bartłomiej Biwejnis, uczeń klasy 7b został laureatem etapu wojewódzkiego XXVII KONKURSU HISTORYCZNEGO im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia", organizowanego przez Kuratorium Oświaty.

            Celem konkursu było kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodego pokolenia poprzez upowszechnianie wiedzy o historii oręża polskiego w różnych okresach historycznych oraz znaczeniu sił zbrojnych w życiu politycznym, ekonomicznym i kulturowym Państwa i Narodu Polskiego, kształtowanie umiejętności kreatywno-krytycznego myślenia o dziejach minionych, a także rozwijanie umiejętności pracy ze źródłami historycznymi pisanymi i materialnymi, jak również popularyzowanie wśród młodzieży tematyki historii wojskowości oraz wiedzy o losach żołnierza i dziejach oręża polskiego.

            Laureatom III etapu przysługuje prawo wpisu udziału w Konkursie na świadectwie w części dotyczącej szczególnych osiągnięć ucznia. Ponadto laureaci ze szkół podstawowych otrzymują dodatkowe punkty w procesie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

            Serdecznie gratulujemy Bartkowi i nauczycielowi, pani Indze Tomasiak, która przygotowywała ucznia do konkursu. Dziękujemy za włożoną pracę, zaangażowanie i wysiłek, który zaowocował sukcesem. Brawo!

            H. Lankiewicz

          • Edukacja zdalna dla uczniów z Ukrainy

          • Edukacja zdalna w Bibliotece dla uczniów z Ukrainy, którzy nie dysponują własnym sprzętem komputerowym

            Od 19 kwietnia br., w Bibliotece - Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży nr 29 przy ul. Konarskiego 6, będzie dostępny sprzęt komputerowy dla  uczniów kontynuujących naukę  online w szkole funkcjonującej w ukraińskim systemie oświaty. Stanowiska komputerowe będą dostępne od poniedziałku do piątku w godz. 8:30 - 15:30

            Ponadto, po nauce zdalnej zorganizowane będą  dla chętnych  uczniów  bezpłatne  lekcje języka polskiego.

            Zapisy:  tel. 885 866 154  lub na adres: ewyrwich-hejduk@um.warszawa.pl

             Liczba miejsc ograniczona.

            Дистанційне навчання в бібліотеці для учнів з України, які не мають власної комп’ютерної техніки

            З 19 квітня в бібліотеці для дітей та підлітків  No 29 за адресою вул. Konarskiego 6, будуть доступні місця спільного навчання з використанням методів і прийомів дистанційного навчання (онлайн) для української молоді, яка продовжує навчання у школі, що діє в системі освіти України.

            Комп’ютерні станції будуть доступні з понеділка по п’ятницю з 8:30 - 15:30

            Крім того, після дистанційного навчання для бажаючих будуть організовані безкоштовні уроки польської мови.

            Записи за телефоном 885 866 154 або за адресою ewyrwich-hejduk@um.warszawa.pl <mailto: ewyrwich-hejduk@um.warszawa.pl>

          • Światowy Dzień Kostki Rubika

          • Zdjęcie przedstawia uczniów, którzy uzyskali tytuły Mistrza i Wicemistrzów Kostki Rubika.

            Z okazji Światowego Dnia Kostki Rubika, który przypada na 17 kwietnia w naszej szkole zorganizowano konkurs na Mistrza Kostki Rubika. Zgłosiło się wielu uczniów z klas 4-8, jak i z klas I – III,  którzy układali kostkę w zadziwiającym tempie oraz poznali wiele technik układania. Już od samego początku poprzeczka była postawiona bardzo wysoko.

            W klasach starszych pierwsza runda odbywała się w klasach, z każdej nauczyciele matematyki wytypowali trzech uczniów. Druga tura polegała na wyłonieniu z klasy ucznia z najlepszym wynikiem. Runda finałowa przeprowadzona została w parach w celu wyłonienia trzech uczniów z najlepszymi wynikami w szkole. Finał rozstrzygnął, kto z finałowej trójki otrzymał tytuł Mistrza Kostki Rubika. Nad przebiegiem rozgrywek w klasach starszych czuwały Pani Magdalena Rzepka oraz Pani Agata Rudzka.

            Wyniki przedstawiają się następująco:

            Mistrz Kostki Rubika - Anna Szymańska - uczennica klasy 5A, ze średnim wynikiem 27,8 s.

            I Wicemistrz Kostki Rubika - Miłosz Stępień-Witkowski - uczeń klasy 8B,

            II Wicemistrz Kostki Rubika - Jan Glarczyński - uczeń klasy 7O.

             

            Rozgrywki w klasach młodszych przeprowadziła Pani Rachela Kubrak.

            Wyniki przedstawiają się następująco:

            Mistrz Kostki Rubika - Maciej Wyrwicki - uczeń klasy 2a, z czasem 00:28:54 s.

            I Wicemistrz Kostki Rubika - Tymon Piwowarski - uczeń klasy 2a,

            II Wicemistrz Kostki Rubika - Tomasz Ciesielski - uczeń klasy 2a.

            Konkurs cieszył się dużym powodzeniem wśród uczniów i został przyjęty z ogromnym entuzjazmem. Na korytarzach szkolnych w czasie przerw uczniowie od miesiąca ćwiczyli układanie kostki i omawiali strategie. Kostka Rubika uczy myślenia, kształtuje wyobraźnię przestrzenną uczniów, a także rozwija strategiczne podejście do rozwiązania problemu.

            Serdecznie gratulujemy!

            Nagrody w konkursie ufundowała Rada Rodziców SP 357.

            Agata Rudzka

             organizator

          • X edycja "Grochowskich Spotkań Teatralnych"

          • Zdjęcie przedstawia sceny z przedstawienia pt. "Potwór".

            Z niezwykłą przyjemnością informujemy, iż przedstawienie pt. „Potwór” w wykonaniu Uczniów z klasy obecnej 4a w reżyserii Pani Anny Nikiciuk oraz Pani Małgorzaty Wojtak zostało docenione i wyróżnione w X edycji Grochowskich Spotkań Teatralnych „Na rogatkach”. Organizatorem konkursu było LXXII Liceum Ogólnokształcące im. Gen. J. Jasińskiego.

            Komisja konkursowa po zapoznaniu się z nagranymi przedstawieniami przygotowanymi przez Nauczycieli i Uczniów z warszawskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych przyznała Nagrodę Grand Prix oraz 2 wyróżnienia, w tym pierwsze wyróżnienie, spektaklowi ze Szkoły Podstawowej nr 357.

            Jury w składzie: pan Tomasz Marzecki – aktor, reżyser dubbingu, pan Ryszard Jakubisiak – dyrektor szkolnego Teatru Paradox, pan Stanisław Dembski – aktor, reżyser, pedagog teatru, zwróciło uwagę na bardzo wysoki poziom merytoryczny i artystyczny wszystkich spektakli jubileuszowej edycji konkursu, podkreślając przy tym duże zaangażowanie uczestników.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Sukces Ucznia klasy 1a

          • Jest nam niezmiernie miło poinformować o sukcesie ucznia klasy 1a – Miłosza Langowskiego w IV Ogólnopolskim Konkursie Logopedyczno – Plastycznym pn. „Głoski „k” i „g” w przysłowiach polskich”. Konkurs odbył się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego – pana Jarosława Górczyńskiego. Zadaniem uczniów było wykonanie  pracy  plastycznej,  ilustrującej  wybrane przysłowie utrwalające wymowę głosek [k] i [g]. Na konkurs wpłynęło 39 prac z 12 placówek z całej Polski.

            Praca Miłosza z SP 357 prezentująca przysłowie  „Lepszy wróbel w garści, niż gołąb na dachu” zwróciła uwagę Jury, które przyznało jej wyróżnienie.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Warszawskie Dni Doradztwa Zawodowego

          • Szanowni Państwo,

            W związku z planowanymi konsultacjami dla uczniów kończących szkołę podstawową prowadzonymi przez doradców zawodowych m.st. Warszawa w załączeniu przesyłam informację oraz do  wykorzystania baner  do promocji wydarzenia na stronach internetowych szkół:

            Ósmoklasisto! Ósmoklasistko!

            Podczas Warszawskich Dni Doradztwa Zawodowego będziesz miał/miała wyjątkową okazję, aby porozmawiać ze specjalistami o swoich planach edukacyjno-zawodowych. Jeżeli jeszcze nie masz pomysłu, jaką szkołę wybrać, albo zastanawiasz się, czy Twój pomysł jest właściwy, to zapisz się na rozmowę z doradcą zawodowym!Na zainteresowanych czekamy 23 kwietnia 2022 r. (konsultacje stacjonarne ul. Środkowa 9, Praga Północ) oraz 25-28 kwietnia 2022 r. (konsultacje online, TEAMS). Spotkania są bezpłatne.

            Zapisy  zostaną uruchomione 11.04.2022, link do zapisów: https://crdz.wcies.edu.pl/index.php/indywidualne-konsultacje-z-doradcami-zawodowymi

             

          • Biblioteka - nauka zdalna dla UA

          • Edukacja zdalna w Bibliotece

            Zapraszamy  uczniów ukraińskiej szkoły, którzy nie dysponują własnym sprzętem komputerowym do Biblioteki- Wypożyczalni nr 29 przy ul. Konarskiego 6, gdzie będą mogli  na miejscu uczyć się w formie zdalnej w  ukraińskiej szkole.

            Już w kwietniu br.,  w Bibliotece -Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży nr 29 przy ul. Konarskiego 6 planowane jest stworzenie miejsca wspólnej nauki z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość (online) dla młodzieży ukraińskiej, która kontynuuje naukę w szkole funkcjonującej w ukraińskim systemie oświaty .

            Termin rozpoczęcia pierwszych zajęć oraz godziny spotkań zostaną ogłoszone wkrótce!!!

            Ponadto, po nauce zdalnej zorganizowane będą  dla chętnych  uczniów  bezpłatne  lekcje języka polskiego.

            Zapisy:  tel. 885 866 154           lub na adres:    ewyrwich-hejduk@um.warszawa.pl<mailto:ewyrwich-hejduk@um.warszawa.pl>

            Liczba miejsc ograniczona.

            WERSJA W JĘZYKU UKRAIŃSKIM

            дистанційне навчання в бібліотеці

            Запрошуємо учнів української школи, які не мають власної комп’ютерної техніки, до Бібліотеки No29 за адресою вул. Конарського 6, де вони зможуть дистанційно навчатися в українській школі.

            Вже у квітні цього року в бібліотеці  для дітей та підлітків No 29 за адресою вул. Конарського, 6, планується створити місце спільного навчання з використанням методів і прийомів дистанційного навчання (онлайн) для української молоді, яка продовжує навчання у школі, що діє в системі освіти України.

            Про дату та годину перших занять буде повідомлено найближчим часом !!!

            Крім того, після дистанційного навчання для бажаючих будуть організовані безкоштовні уроки польської мови.

            Записи за телефоном 885 866 154 або за адресою ewyrwich-hejduk@um.warszawa.pl<mailto:ewyrwich-hejduk@um.warszawa.pl>

            Кількість місць обмежена.

          • Laureaci 45. Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka"

          • 7 kwietnia 2022 r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród Laureatom dzielnicowych eliminacji 45. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Jury po przesłuchaniu 106 nagrań filmowych przyznało 11 nagród oraz 22 wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych. Wśród nich doceniono Uczniów z naszej szkoły. Pamiątkowe dyplomy i nagrody wręczył Jakub Gręziak – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim Laureatom oraz życzymy dalszych sukcesów.

          • Światowy Dzień Zdrowia

          • 7 kwietnia z okazji Światowego Dnia Zdrowia miał miejsce finał szkolnego konkursu na plakat antynikotynowy pod hasłem "Żeby życia nie puścić z dymkiem". Ze względu na duże zainteresowanie konkursem, oprócz trzech pierwszych miejsc, przyznano również cztery dodatkowe wyróżnienia.
             

            Poniżej lista zwycięzców:
            I miejsce: Oliwia Podleśna kl. 8f
            II miejsce: Gabriela Pacyna kl. 8b
            III miejsce: Wiktoria Dzierżanowska kl. 8b


            Cztery równorzędne wyróżnienia:
            1.Joanna Babiak kl. 8b
            2. Zofia Gala kl. 8e
            3. Martyna Solarska kl. 8f
            4. Maja Archacka kl. 8h

            Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy pomysłowości i talentu plastycznego.
            Nagrody dla zwycięzców ufundowała Rada Rodziców SP 357.

            Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


            Agata Rudzka - organizator
            Emilia Kłączyńska - pedagog szkolny, nauczyciel współorganizujący

          • Sukcesy sportowe uczniów SP 357

          • 6 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Sportu.

            To dzień, który jest okazją do zwrócenia uwagi na to, jaka rolę w życiu ludzi odgrywa sport i aktywność fizyczna.

            Serdecznie gratulujemy osiągnięć młodym sportowcom z SP 357 oraz życzymy dalszych sukcesów.

          • "Dzień bez plecaka"

          • Na środku zdjęcia znajduje się tablica szkolna, a na niej napis "Dzień bez plecaka". Po lewej stronie tablicy umieszczono  postać nauczycielki, a po prawej samolot z papieru oraz książki.

            1 kwietnia w naszej szkole miała miejsce akcja, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski, pedagogów oraz psychologów szkolnych pod hasłem: „Dzień bez plecaka”.

            Serdecznie zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia - galeria.

          • 2 kwietnia - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

          • W poniedziałek – 4 kwietnia zapraszamy całą społeczność szkolną do wspólnych obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. W ramach solidarności z osobami żyjącymi ze spektrum autyzmu zachęcamy do ubrania się tego dnia na niebiesko oraz zapoznania z informacjami prezentowanymi w holu głównym szkoły.

          • Sukces Uczennicy SP 357

          • Bardzo miło nam poinformować o sukcesie uczennicy SP 357 w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Epickie PI". Dzieło autorstwa Natalii Waluś z klasy 8c zostało wybrane spośród tysiąca prac nadesłanych na konkurs i znalazło się w dziesiątce najlepszych w kategorii rzeźba.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dlaszych sukcesów.

          • Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

          • Na zdjęciu znajdują się uczniowie klasy 3d oraz nauczyciel bibliotekarz.

            Każdego roku 2. kwietnia, w dniu urodzin J.Ch. Andersena, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

            Z tej okazji w klasie 3d została przeprowadzona  pogadanka, przybliżająca dzieciom przeznaczone dla nich zasoby biblioteki szkolnej. Zajęcia zrealizowała Pani Anna Jastrzębska - nauczyciel bibliotekarz.

          • Słowa dodają skrzydeł

          • W ostatnich tygodniach cała społeczność szkolna przypomniała sobie jaką moc mają słowa. Słowa mogą dać nam siłę, motywację, pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie. Uczniowie wykonali skrzydła, które przez długi czas mogliśmy podziwiać w holu głównym.

            Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia >>>>> Slowa_dodaja_skrzydel.pdf

            Skrzydła nie zostaną zapomniane - przyleciały do gabinetu psychologów, gdzie będą dalej służyć.

            Agnieszka Strumińska
            Emilia Kłączyńska
            Joanna Jakubowska
            Marlena Wiciak